Danas smo svedoci da postoje različiti sistemi obrazovanja koji se razlikuju od zemlje do zemlje i koji su uglavnom bazirani na kulturnim aspektima i potrebama ekonomija tih zemalja. Svaki obrazovni sistem ima prednosti i mane, i mi smo uvideli priliku da kroz našu platformu unapredimo obrazovanje u Srbiji i regionu. Nama nije cilj da ukazujemo na nedostatke sistema, već da kroz praktičan način damo rešenje koje omogućava mladim ljudima da stiču znanja iz najužih oblasti koje su njima potrebne. Ovim pristupom mi unapređujemo sistem obrazovanja i omogućavamo da ljudi iz svih gradova, i onih razvijenih i onih manje razvijenih, dobiju iste prilike za za unarpeđenje veština čime naša ekonomija postaje konkurentija na globalnom tržištu.
Pandemija COVID-19 doprinela je da tražnja za digitalnim obrazovnim rešenjima naglo poraste širom sveta. Upravo u ovoj tranziciji, platforma EasyPass donosi svežu perspektivu i kreativna rešenja .
Online učenje i EasyPass platforma
Online učenje je toliko napredovalo da se očekuje da će e-learning industrija dostići tržišnu vrednost od 689,9 milijardi dolara do 2030. godine, što pokazuje da se sve više učenja odvija online, i da nema znakova usporavanja. E-learning platforme čine obrazovanje dostupnijim više nego ikada ranije. Učenici mogu pristupiti obrazovnim resursima i učiti u svoje slobodno vreme, što eliminiše geografske i vremenske barijere tradicionalnog obrazovanja. Takođe, platforme poput EasyPass-a omogućavaju personalizovano učenje, prilagođeno individualnim potrebama svakog učenika, čime se obezbeđuje visok kvalitet obrazovanja bez kompromisa.
Zajedno sa koleginicom Marijanom Jovanović, pokrenut je startup EasyPass, namenjen umrežavanju učenika i predavača iz bilo koje oblasti. U pitanju je digitalna platforma koja olakšava i ubrzava proces zakazivanja privatnih, online časova, a ubrzo se startup-a priključio i programer,Mladen Terzića koji je postao treći suosnivač. Platforma EasyPass danas obuhvata preko 30 stranih jezika i skoro sve školske predmete. Sada, nakon 3 godine poslovanja, platforma broji preko 4.000 registrovanih profesora samo u Srbiji, što platformi omogućava da se pozicionira kao ključni faktor u ubrzanju digitalizacije obrazovanja u zemlji.
EasyPass je inovativna platforma koja transformiše način na koji se pristupa obrazovanju. Omogućava učenicima da jednostavno pronađu kvalifikovane predavače iz svih školskih predmeta i stranih jezika te da zakažu privatne online časove u samo nekoliko klikova.
Sa druge strane, registracijom na platformi, profesori dobijaju priliku da svoje znanje ponude širokom krugu učenika, čime se olakšava proces zakazivanja privatnih časova i unapređuje pristup visokokvalitetnom obrazovanju.
E-lerning rešenja čine kompanije konkurentnim
Kompanije sve više razmatraju šta mogu ponuditi kako bi privukle nove zaposlene i zadržale postojeće. Istraživanje LinkedIn-a pokazalo je da je mogućnost učenja novih veština na poslu ogroman motivator za zaposlene. E-learning rešenja ne samo da povećavaju zadovoljstvo zaposlenih, već i profitabilnost za 21 odsto, pomažući kompanijama da ostanu konkurentne u globalizovanom svetu. Pružanje jezičkih treninga kao poslovne beneficije ima brojne prednosti, uključujući bolju internu komunikaciju, razvoj korporativne kulture i olakšavanje širenja na nova tržišta. U 2024. godini, EasyPass je postao preferirani izbor kompanija u Srbiji, čiji zaposleni koriste EasyPass pakete online časova kao deo svojih radnih beneficija, najčešće za učenje stranih jezika.
Budućnost obrazovanja i veštačka inteligencija
Veštačka inteligencija (AI) predstavlja ključnu komponentu budućnosti obrazovanja. Kroz AI, obrazovni sistemi mogu ponuditi adaptivno učenje, pružiti personalizovane preporuke za učenje i analizirati napredak učenika na temelju njihovih specifičnih potreba i sposobnosti. Ove tehnologije ne samo da optimizuju proces učenja već i podstiču razvoj kritičkog razmišljanja, kreativnosti i praktičnih veština koje su ključne za uspeh u 21. Veku. Ove inovacije će omogućiti fleksibilnost, interaktivnost i praktičnu primenu znanja, pripremajući učenike za izazove i prilike modernog sveta. Kroz integraciju VI, obrazovni sistemi postaju efikasniji i prilagodljiviji, omogućavajući kvalitetno obrazovanje dostupno svima.
Integracija AI u obrazovanje obećava da će dalje unaprediti ove procese, stvarajući inkluzivno okruženje za učenje i pripremajući učenike za uspešnu karijeru i lični razvoj u globalnom digitalnom društvu.
Nekoliko reči o Jani
Jana Pejčić (devojačko Antić) je diplomirani ekonomista na fakultetu FEFA, dok je master u oblasti Internacionalnog poslovanja i menadžmenta završila na Fakultetu Organizacionih nauka i na MiddleSex Univerzitetu u Londonu. Ljubav prema preduzetništvu je počela još u detinjstvu. Odrastanje u preduzetničkoj porodici je od malena uticalo na konstantno razmišljanje o rešavanju problema i želju da odmah posle fakulteta pokrene sopstveni biznis. Tokom studija, volontirala je na mnogobrojnim dogadjajima gde je stekla organizacione veštine. Najveće iskustvo stekla je u oblasti marketing i vodjenju projakata u marketiškim agencijama. Zajedno sa koleginicom Marijanom Jovanović, pokrenut je startup EasyPass, namenjen umrežavanju učenika i predavača iz bilo koje oblasti. U pitanju je digitalna platforma koja olakšava i ubrzava proces zakazivanja privatnih, online časova.
Jana smatra da se mladi profesionalci suočavaju sa mnogim izazovima u digitalnom svetu, te da je potrebno da razviju širok spektar veština. Najbitnija veština koju izdvaja jeste prilagodljivost: praćenje trendova i isprobavanje novih stvari.
Autor: Jana Pejčić, Co-founder & COO EasyPass