Kibernetička sigurnost u svetu veštačke inteligencije
Koliko je zapravo AI moćan alat kada je reč o kibernetičkoj sigurnosti? Odgovor na to pitanje donosi Evanna Hu, izvršna direktorka Omelasa, globalnog lidera u otkrivanju digitalnih pretnji. S iskustvom u savetovanju korisnika na visokon nivou o nacionalnoj sigurnosti i utiecaju novih tehnologija, Hu vodi tim koji koristi AI za mapiranje informacijskog okruženja, a u Rovinju će nas provesti kroz otkrića o tome kako veštačka inteligencija ne samo da pojačava postojeće, već uspešno stvara i nove opasnosti, poput kibernetičkih špijunaža. Srećom, Hu će otkriti i najnovije strategije za suočavanje s ovim rizicima te podeliti saete kako možemo ostati sigurni u eri veštačke inteligencije.
AI u obrazovanju: Kako AI menja jezične testove?
Zaboravite dosadne, stare školske testove s višestrukim izborom jer Rafał Manda, Data & AI Solution Architect u kompaniji Revolgy, otkriva kako AI može transformirati način na koji učimo jezike. Zamislite testove koji nude interaktivne zadatke, pripovedanje priča i opisivanje slika – sve uz podršku AI-a koji daje personalizirane povratne informacije. Ako ste mislili da je učenje jezika dosadno, Manda će vam dokazati suprotno.
Tehnologija za budućnost planeta
Veštačka inteligencija, osim što utiče na budućnost obrazovanja, utiče i na dobrobit planeta. Stoga, ako se pitate što je zajedničko okeanografiji i veštačkoj inteligenciji, Francielly Monteiro, osnivačica Benthos.ai, otkriće vam kako je upravo AI postao ključni alat za očuvanje naših okeana. Praćenje morske bioraznolikosti, predviđanje promena u ekosistemu i pomoć lokalnim zajednicama – sve to postaje moguće zahvaljujući AI koja nudi sveobuhvatniji pristup proučavanju morskih dubina.
Početak sa jasnim „Zašto?“
U doba tehnoloških napredaka u središtu pažnje često su pitanja „kako“ AI, algoritmi i značajke funkcioniraju, a malo je onih koji pitaju „zašto?“. Zašto gradimo AI proizvode, koje probleme rešavamo i kome su oni zapravo namenjeni, zapitali su se Majana Havranek iz Mindsmithsa, Dalibor Kovačević iz Raiffeisenbank Hrvatska i Sandro Bujan iz Devota. U panelu koji ne smete propustiti, razgovarat će o tome koji su pravi razlozi iza razvoja proizvoda vođenih AI, te kako početak s jasnim „zašto“ može dovesti do smislenijih i učinkovitijih rešenja.
Mitovi o AI projektima, finansiranje i pioniri hrvatske tehnološke scene
AI često dolazi s obećanjima koja zvuče predobro da bi bila istinita. Horia Niculescu iz Googlea donosi realnu perspektivu na ono što AI doista može, a što ne. Za AI Weekend razotkrit će mitove i dati vam konkretne savjete o tome kako realno planirati i implementirati AI projekte.
Nadalje, na panelu Ivana Bešlića, suosnivača i glavnog strateškog direktora tvrtke Sofascore i Hrvoja Ćosića, suosnivača tvrtke Fornax LLC i Aircasha, imat ćete priliku poslušati jedinstvene priče o tome kako su integrirali AI u svoje uspješne startupove te je li bolje kupiti gotova rješenja ili razviti vlastite timove.
Sve o prvom AI Weekendu možete pronaći na ai.weekend.hr, ali i na profilima društvenih mreža Instagram i LinkedIn.