Kineska policija razbila podzemnu bankarsku mrežu vrednu 1,9 milijardi dolara

Kineska policija otkrila je podzemnu bankarsku mrežu vrednu 1,9 milijardi dolara koja uključuje popularni stabilni novčić Tether (USDT). Kineske vlasti su uništile dve podzemne bankarske mreže u Fujijanu i Hunanu, a policija je takođe zamrzla 149 miliona juana vrednih 20 miliona dolara povezanih sa USDT bankarskim operacijama.

Vreme Čitanja: 2 min

podzemna-banka-1380-fi

Ilustracija: DALLE-3

Bankarske operacije ispod zemlje odvijale su se u kineskom gradu Chengdu i koristile su USDT stabilni novčić za razmenu stranih valuta. Gradska policija je izdala medijski izveštaj u kojem se iznose detalji ovih operacija i navodi se da su uhapsili 193 osumnjičena u 26 provincija.

Policijski izveštaj navodi da su podzemne USDT bankarske operacije počele u januaru 2021. godine i prvenstveno su se koristile za krijumčarenje lekova, kozmetike i investicione imovine u inostranstvo, prenosi Coin telegraph.

Vlasti su uništile dve podzemne operacije u provincijama Fujian i Hunan, a policija je takođe zamrzla 149 miliona juana vrednih 20 miliona dolara povezanih sa USDT bankarskim operacijama.

Šta je USDT (Tether)?

Tether (USDT) je kriptovalutni derivat čija je vrednost stabilizovana i vezana (1:1) za vrednost američkog dolara. Ova stabilnost proizlazi iz podrške svake jedinice USDT ekvivalentnom vrednošću u rezervi, uključujući sredstva u dolarima.

Tether se često koristi kao sigurno sredstvo za čuvanje vrednosti tokom trgovinskih aktivnosti na tržištu kriptovalutnih derivata.

 Razlika između stabilnih koina poput Tether-a i fiat valuta je u tome što su stabilni koini digitalni tokeni na blokčejnu, dok su fiat valute fizički novac u konvencionalnom finansijskom sistemu, ali oba služe istom cilju – pružanju stabilnosti vrednosti i olakšavanju trgovinskih aktivnost

U Kini na snazi sveobuhvatna zabrana kripta

Uprkos sveobuhvatnoj zabrani kripto aktivnosti u Kini, kineski trgovci i dalje pronalaze načine da zaobiđu nacionalnu zabranu i koriste kripto imovinu na alternativne načine.

Izveštaj koji je objavio Kyros Ventures pokazuje da su kineski trgovci među najvećim vlasnicima stabilnih novčića na svetu. Izveštaj pokazuje da 33,3% kineskih investitora drži veliki broj stabilnih novčića, što ih svrstava na drugo mesto, odmah iza Vijetnama sa 58,6%, što ukazuje na viši nivo spremnosti na rizik.

Kineska vlada zabranila je korišćenje kriptovaluta i kripto berzi, zajedno sa operacijama rudarenja Bitcoina. Međutim, lokalno stanovništvo je tokom godina pronašlo načine da zaobiđe takvu zabranu.

Prijavi se na novosti.